معیارهای انتخاب نوار آبیاری قطره ای

معیارهای انتخاب نوار آبیاری قطره ای

نوار قطره ای یک خط لوله با قطره چکان است که در داخل خط لوله تولید می شود. این یک لوله با دیواره نازک است تا یک لوله ساختاری، با ضخامت دیواره معمولی 0.2 میلی متر (8 میل). یک لوله/لوله با دیواره نازک است که پس از استفاده به صورت صاف قرار می گیرد و تنها زمانی که با آب پر شود بزرگ می شود.

معمولاً یک محصول فصلی است که در باغ های بازار یا ردیف محصولات استفاده می شود. نوار یک سیستم فشار کم و جریان کم است که قطره چکان هایی با فاصله یکنواخت در لوله تعبیه شده است.

نوار قطره ای معمولاً در محصولات کوتاه مدت استفاده می شود و بین 1 تا 5 سال (بسته به مراقبت مشتری) دوام می آورد. این به دلیل نازک بودن دیواره است.

به دلیل صاف بودن قطره چکان در هنگام عدم آبیاری، این امکان را به آن می دهد تا پس از پایان فصل یا برای برداشت محصول، جمع آوری شود. نوار قطره ای در نوارهای بسیار بزرگتر بین 1000 متر تا 3000 متر عرضه می شود. این اجازه می دهد تا تا انعطاف پذیری بالایی برای اجرا و پیاده سازی سیستم آبیاری قطره ای داشته باشید.

نوار قطره ای در جریان کم و فشار کم، تقریباً 0.2 – 1.25 بار (8 تا 15 psi) کار می کند. بالاتر از حد توصیه شده باعث شکافتن لوله یا اتصال اتصال می شود.

 

چگونه نوار آبیاری قطره ای را انتخاب کنیم؟

نوار قطره‌ای به اشکال مختلف وجود دارد و با نرخ‌های جریان قطره‌ای مختلف، فواصل مختلف و ضخامت دیواره‌های مختلف تولید می‌شود. همچنین دو نوع قطر در نوار قطره ای 16 میلی متر و 22 میلی متر وجود دارد. 16 میلی متر استاندارد صنعتی است و بیشتر مورد نیاز شماست.

برای تصمیم گیری در مورد نوار قطره ای که نیاز دارید، باید این عوامل را در نظر بگیرید

• تامین آب

شما باید منبع آب خود را برای نوار قطره ای و سرعت جریان موجود درک کنید.

• فشار

در بیشتر مواقع شما نیاز دارید که یک شیر تنظیم فشار در سیستم داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که بین فشار کاری توصیه شده نوار قطره ای قرار دارد.

• فاصله و طول

یک عامل مهم در تعیین فاصله قطره چکان، فاصله بوته و تعداد قطره چکان هایی است که در هر گیاه می خواهید.

یک، دو یا چند قطره چکان / ردیف قطره چکان، بستگی به این دارد که چه مقدار از ناحیه ریشه را می خواهید آبیاری کنید و آن ناحیه ریشه چقدر بزرگ است. به خاطر داشته باشید که هر ناحیه ریشه ای که آبیاری نشود ممکن است در طول دوره های خشک تحت فشار قرار گیرد.

فاصله نوار قطره ای بین 15 سانتی متر، 20 سانتی متر و 30 سانتی متر متغیر است. اگر گیاهان شما فاصله بیشتری دارند، می توانید به سراغ قطره چکان های بزرگتر بروید.

طول ردیف به اندازه محصول بستگی دارد، اما در نحوه آبیاری با نوار قطره ای نیز نقش دارد. هر نوع نوار قطره‌ای دارای حداکثر میانگین طول متفاوت است.

 

با استفاده از این اطلاعات، می توانید درک بهتری از نوع قطره چکانی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید داشته باشید.

1. تعداد و طول ردیف ها اندازه سیم پیچ مورد نیاز را تعیین می کند.

2. فاصله گیاهان، فاصله قطره چکان ها را تعیین می کند.

3. تعداد کل قطره چکان ها به تعیین میزان جریان کل هر بستر و در نتیجه سیستم کمک می کند.

4. این اطلاعات همراه با منبع آب موجود و فشار به تصمیم گیری در مورد قطرات قطره چکان کمک می کند.

همه اینها به تصمیم گیری در مورد خط لوله و منطقه بندی سیستم همانطور که در زیر بحث شده است کمک می کند، اگرچه این پیچیده تر است و ممکن است از متخصصان مشاوره بگیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.